پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 26 خرداد 1398
کد 59

فرماندار شهرستان سراب:

تبیین و تفسیر و اجرایی سازی بیانیه گام دوم اولویت اول کارگروه اجتماعی و فرهنگی است

ثقفی، فرماندار شهرستان سراب در کارگروه اجتماعی و فرهنگی با پراهمیت خواندن بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری مدظله العالی گفت: تبیین و تفسیر بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری مدظله العالی و عملیاتی نمودن آن در جامعه وظیفه کارگروه اجتماعی و فرهنگی است و لذا مسئولین و مدیران و اعضای کارگروه ضمن مطالعه دقیق باید برای نهادینه سازی آن در جامعه اقدام نمایند.
دکتر ثقفی، فرماندار شهرستان سراب در کارگروه اجتماعی و فرهنگی با پراهمیت خواندن بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری مدظله العالی گفت: تبیین و تفسیر  بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری مدظله العالی و  عملیاتی نمودن آن در جامعه وظیفه کارگروه اجتماعی و فرهنگی است و  لذا مسئولین و مدیران و اعضای کارگروه ضمن مطالعه دقیق باید برای نهادینه سازی آن در جامعه اقدام نمایند.
فرماندار سراب در خصوص بیانیه  گام دوم مقام معظم رهبری ادامه داد: بیانیه حضرت آقا تبیین و بررسی چهل ساله نظام جمهوری اسلامی و نقشه راه برای دهه های آینده انقلاب است و باید بدرستی و به نحو شایسته ای به جامعه منتقل گردد. 
رئیس کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان سراب با تاکید بر داشتن برنامه عملی در خصوص آسیب های اجتماعی گفت: اعضای کارگروه باید نسبت به اجرایی سازی اهداف کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان اهتمام ویژه ای داشته باشند و برای پیشبرد اهداف برنامه عملیاتی داشته باشند.
وی افزود: برای دستیابی به اهداف تعریف شده در کارگروه اجتماعی و فرهنگی لازم است تمامی مناطق اسیب پذیر شناسایی گردند و مشکلات مناطق آسیب خیز احصاء گردد و در مرحله بعدی برنامه ریزی و اقدامات فرهنگی و اجتماعی در این مناطق صورت گیرد.
فرماندار سراب اظهار کرد: مدیریت مناطق آسیب پذیر و در معرض خطر باید به صورت همه جانبه صورت گیرد ولی در عین حال نباید دچار افراص و تفریط نشد، برای شناسایی مشکلات این مناطق نیاز به عزم همگانی و حضور و لمس از نزدیک مشکلات این مناطق است چرا که چنانچه مدیریت درستی صورت نگیرد به تمامی جامعه تسری پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به نقش پررنگ سازمان های مردم نهاد در مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد نقش اساسی در پیشگیری از اسیب های اجتماعی دارند و لذا باید این سازمان ها از سوی متولیان امر تقویت گردد.
فرماندار سراب یکی از وظایف این کارگروه فرهنگ سازی قانون مداری و پرداختن به مسائل مربوط به حقوق شهروندی عنوان کرد و افزود:  مسئولین در وهله اول باید خودشان به پایبند قانون باشند و  در وهله دوم  در نهادینه سازی قانون مداری جامعه  نهایت تلاششان را نمایند
فرماندار سراب بیان کرد: از وظایف این گارگروه ،هدایت جامعه به سمت شادابی و نشاط است و برای این کار لازم است جامعه از سستی و نخوت خارج شود ،برای دستیابی به این هدف باید برای تمامی حوزه ها برنامه داشته باشیم.
فرماندار شهرستان سراب خواستار برپایی میز خدمت در  منطقه لاله قبا جهت رسیدگی به مشکلات و مسائل مربوط به این منطقه شدند
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 26 خرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی