پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 7 خرداد 1398
کد 58

فرماندار شهرستان سراب:

تمامی نهاد ها و ارگان های دولتی برای طرح ملی کنترل فشار خون بسیج شوند.

دکتر ثقفی، فرماندار شهرستان سراب در کارگروه سلامت و امنیت غذایی بر همکاری تمامی ارگان ها و نهادهای دولتی برای اجرای طرح ملی کنترل فشارخون تاکید کرد.
فرماندار شهرستان سراب  در  کارگروه تخصصی بهداشت و امنیت غذایی گفت: رسیدن به جایگاه کمال و خود یابی مستلزم مرتفع شدن نیازهای اولیه انسان است اما چنانچه در تامین نیازهای اولیه مانند خوراک و پوشاک با مشکل روبرو شویم طبیعتا از رسیدن به جایگاه والای اجتماعی ، قدر و منزلت و نقطه کمال باز خواهیم ماند.

ایرج ثقفی با اشاره به هرم سلسله نیاز ها در امور اجتماعی افزود:مشغله های ذهنی که افراد جامعه را در رسیدن به نیاز های اولیه معیشتی درگیر میکند، فرصت و توان حرکت اشخاص را به سمت تعالی وکسب موقعیت و منزلت اجتماعی، از آنان سلب می نماید.

فرماندار سراب با تاکید بر اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون عنوان کرد:اجرای این طرح مستلزم بسیج همگانی با استمداد از بخشداران ،شورا ها و دهیاران و مسوولین دستگاه های اجرایی می باشد.

ثقفی در ادامه با ارایه یک راه کار پیشنهادی در جهت اجرای طرح ملی کنترل فشار خون به متولیان  اجرای این طرح  توصیه نمود: با تشکیل تیم های کنترل فشار خون در آغاز کار ضمن مراجعه به ادارات دواتی فشار خون کارکنان و ارباب رجوع را کنترل و ثبت نمایند.

وی ابراز داشت: لازم است روستا های تحت پوشش و فاقد آب لوله کشی روستایی و بهداشتی بر پایه آمار و اطلاعات شناسایی گردیده و از لحاظ تامین آب شرب بهداشتی اقدامات جدی صورت گیرد. چرا که عدم رعایت نکات بهداشتی میتواند موجبات بروز و شیوع بیماری و ایجاد بحران در منطقه را فراهم آورد.

فرماندارسراب در ادامه با اشاره به اهمیت ورزش های همگانی وتسهیل استفاده از باشگاه ها و اماکن ورزشی برای عموم شهروندان گفت: بایستی با هماهنگی و تعامل  شهرداران شهر های چهارگانه و اداره ورزش و جوانان شهرستان ، گسترش و توسعه ورزش همگانی را در اولویت قرار دهیم و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شده است بعد از ماه مبارک رمضان با تعامل دستگاه های یاد شده شرایط سالن ها و فضا های ورزشی برای استفاده عموم مردم بخصوص بانوان محیا گردد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 7 خرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی