پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
کد 57

فرماندار سراب:

ارتقای نشاط اجتماعی جامعه اولویت باشد

فرماندار شهرستان سراب با تاکید بر اینکه ارتقای نشاط اجتماعی باید اولویت باشد، گفت: تناقض بین زندگی مدرن و تفکر سنتی در جامعه موجب بروز اختلاف نظر می شود، بر این اساس با برنامه ریزی درست و کسب علم، متناسب با فن آوری جدید، اجازه ورود بحران به جامعه را ندهیم.
ایرج ثقفی، فرماندار شهرستان سراب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: ارتقای نشاط اجتماعی و از بین بردن دغدغه ها در جامعه باید در اولویت امور قرار گیرد و نیاز است که همایش های خانوادگی در جامعه برای اقشار مختلف مردم برگزار شود، زیرا هر چه میزان نشاط اجتماعی بیشتر شود ، گرایش مردم به سمت مواد مخدر نیز کمتر می شود.
وی با اشاره به اینکه هر مقطع سنی مقتضیات خاص خود را دارد، افزود : هر مقطع سنی مقتضیات خاص خود را دارد  و فرهنگ سازی برای نوجوانان در مقایسه با یک فرد میانسال فرق می کند و باید رعایت شود و ما بر اساس مقطع سنی و اجتماعی، برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی متناسب با آن دوران را باید انجام دهیم.
ثقفی افزود: افراط و تفریط در مسائل اجتماعی موجب بروز اختلاف نظر و تنش می شود، بر این اساس نمی توان با تندروی های نابجا بحران مواد مخدر را رفع یا با سهل گیری موجب افزایش مواد مخدر در جامعه شد؛ بنابراین با برنامه ریزی و کار اصولی و رعایت تعادل متناسب با موقعیت جامعه می توان به نتیجه خوبی رسید.
فرماندار شهرستان سراب همچنین گفت: با توانمندسازی آموزش و پرورش و تربیت دانش آموزان می توان اثر بخش بود و با توزیع و پخش مواد مخدر مقابله کرد.
ثقفی ادامه داد: آگاه سازی مردم توسط نهاد آموزش و پرورش می‌تواند تاثیرگذارتر از دیگر عرصه ها باشد و آموزش مبارزه با مواد مخدر همراه با تعامل و برنامه‌ریزی مکمل یکدیگرند و با هماهنگی این موارد می‌توان به توسعه یافتگی در این بخش رسید.
فرماندار شهرستان سراب با اشاره به اینکه قانون‌گرایی مبنای توسعه یافتگی است، گفت: با رعایت قانون می توان به نتیجه مطلوب و مورد نظر در امورات محوله رسید.
ثقفی افزود: هر کاری اصولی دارد بر این اساس با رعایت اصول و قانون می توان به نتیجه مورد پسند و توسعه گرایانه رسید بر این اساس آگاهی رمز موفقیت است.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی