پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 22 ارديبهشت 1398
کد 54

فرماندار سراب:

مرغداری های سنتی باید صنعتی شوند

ثقفی، فرماندار شهرستان سراب در جلسه هماهنگی مبارزه با آنفولانزای فوق حاد پرندگان با اشاره به اهمیت پیشگیری و مبارزه جدی با آنفولانزای فوق حاد پرندگان، بر صنعتی شدن مرغداری های سنتی در شهرستان تاکید کرد.
یرج ثقفی در جلسه هماهنگی مبارزه با آنفولانزای فوق حاد پرندگان با اشاره به اهمیت موضوع گفت: واحدهای تولید کننده و مصرف کننده و قانونگذار باید به یک فهم مشترک برسند که پیشگیری از آنفولانزای پرندگان امری حیاتی و مهم است. 
فرماندار سراب تاکید کرد: مردم باید حساسیت‌های لازم را نسبت به مواد مصرفی خود داشته و این امر مستلزم آگاهی و فرهنگ سازی است.
وی از بخشداران و دهیاران خواست به صورت مرتب و جدی واحد های مرغداری را تحت کنترل قرار دهند و با اداره دامپزشکی شهرستان نهایت همکاری را نمایند.
فرماندار سراب مراکز بهداشتی ،درمانی و جهاد کشاورزی را موظف به تشکیل کار گروه آموزشی ، جهت آگاه سازی روستاییان کرد و گفت: لازم است واحدهای مرغداری سنتی شناسایی شده و با حمایت های لازم به سمت صنعتی شدن بروند.
ثقفی همچنین خواستار بررسی و حل مشکلات هفته بازار بهرمان شد و گفت: عرضه و کشتار طیور به صورت غیر بهداشتی در این بازار، موجب شیوع بیماری های دام و طیور می‌ شود و لازم است اکیپ هایی متشکل از کارشناسان اداره دامپزشکی با همکاری نیروی انتظامی نظارت تلفیقی را برای پیشگیری و مبارزه با شیوع بیماری های پرندگان انجام دهند.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 22 ارديبهشت 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی