پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 22 ارديبهشت 1398
کد 53

فرماندار شهرستان سراب:

رصد فضای مجازی لازمه پدافند غیرعامل است

دکتر ثقفی، فرماندارشهرستان سراب در شورای هماهنگی پدافند غیرعامل گفت: هم اکنون بیشترین تاثیرات را فضای مجازی بر کشور می گذارد و با توجه به مقتضیات زمان، یکی از وظایف پدافند غیرعامل مقابله با حملات سایبری در فضای مجازی است .
فرماندار سراب در جلسه شورای پدافند غیر عامل سراب با اشاره به سریع و قانونمند بودن مدیریت پدافند غیرعامل و آماده بودن زیرساخت های آن، افزود: مدیران ادارات و اعضای این شورا باید طرح های جایگزین برای مواقع بحرانی و برون رفت از بحران را مد نظر داشته باشند.
وی با اشاره به تاکید مقام رهبری در موضوع پدافند غیر عامل، بی اثر کردن تهدید بر کشور را از اهداف این پدافند دانست و اظهار داشت: تهدید و اثر آن که در واقع نتیجه جمع جبری تهدید و آسیب هاست، ما را به سمت پایداری یا ناپایداری و تزلزل پیش خواهد برد.
ثقفی ادامه داد: عامل اساسی تعیین جهت ‌گیری‌های صحیح راهبردی، برنامه ریزی دقیق و سپس اقدام و عمل اجرایی است و گام بعدی در این مسیر پایش و کنترل مداوم راهبردها است.
ثقفی شورای پدافند غیرعامل را موظف به تشکیل جلسات و کارگروه‌های یازده گانه کرد و گفت: تامین و توزیع اقلام اساسی در شهرستان مشکلی ندارد و باید در مدیریت اصولی بازار اهتمام ویژه‌ای صورت گیرد تا آرامش و امنیت خاطر بر جامعه حاکم شود.
فرماندار سراب برگزاری تمرین مقابله با حملات سایبری در سطح شهرستان را ضروری دانست و گفت: تعامل، همکاری و اعتماد بین مردم و مسوولان می تواند در جلوگیری انتشار اخبار کذب و شایعه که افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می دهد، موثر باشد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 22 ارديبهشت 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی