پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 16 ارديبهشت 1398
کد 52

فرماندار شهرستان سراب:

شوراهای اسلامی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

فرماندار سراب در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: تحقق شوراهای اسلامی شهر و روستا از دستاوردهای مهم و برکات بزرگ انقلاب اسلامی به شمار می رود.
ایرج ثقفی در همایش شوراهای شهر و روستاهای شهرستان سراب رجوع به آرای عمومی از مشخصات بارز و ویژگی های متمایز کننده نظام جمهوری اسلامی است افزود: با اجرای قانون شوراهای شهر و روستا مردم سالاری دینی در کشورمان به برکت انقلاب اسلامی محقق شد.

وی ادامه داد: اداره صحیح امور کشور با رجوع به آرای مردم امکان پذیر است و قانون اساسی جمهوری اسلامی با درنظرفتن انتخابات شوراهای شهر و روستا به این مهم جامه عمل پوشیده است.
ثقفی با بیان اینکه باید قدر انتخاب و نظر مردم و مردم سالاری دینی در کشور را بدانیم اظهار داشت:  در نظام جمهوری اسلامی قدرت بر پایه نظر مردم شکل می گیرد و شوراها در این زمینه نقش مهمی دارند و این افتخار بزرگی برای ملت ایران است.
فرماندار سراب با اشاره به اینکه  قانون مداری یکی از شرط های اصلی نظم و انضباط و وتوسعه جامعه است بیان کرد: باید روز به روز شفافیت، پاسخگویی، قانون گرایی و مردم سالاری و تفکر جمعی و شورایی  در بین مردم و جامعه بسط و گسترش داده شود.
ثقفی با اشاره به رعایت قانونمندی در تمام مراحل انتخابات پیش رو در اسفند ماه آینده نیز گفت: سه گروه در انتخابات نقش مهم و تاثیر گذاری ایفا می کنند و  رای دهندگان، کاندیداها مجریان و ناظرین باید همگی در مسیر اجرای قانون حرکت کنند.

 فرماندار سراب در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شوراها و دهیاران نقش آنها را در آگاهسازی مهم دانست و ادامه داد: شوراها وظیفه آگاه سازی دارند و باید در هنگام مواجهه با بلایای طبیعی وظیفه اطلاع رسانی را به نحو احسن انجام دهند و به نحو شایسته ای مدیریت روستاها را بر عهده گیرند.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 16 ارديبهشت 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی