چهارشنبه 30 مرداد 1398 19 ذو الحجة 1440 21 اوت 2019
تاریخ : دوشنبه 26 فروردين 1398
کد 49

فرماندار شهرستان سراب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر:

روش علمی و منطقی برای مبارزه با مواد مخدر لازم است

دکتر ثقفی، فرماندار شهرستان سراب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: روش علمی و منطقی برای مبارزه با امر مبارزه با مواد مخدر لازم است.
دکتر ثقفی، فرماندار شهرستان سراب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: روش علمی و منطقی برای مبارزه با امر مبارزه با مواد مخدر لازم است.
فرماندار سراب ادامه داد: امر مبارزه با مواد مخدر ، امری چند وجهی و چند بعدی است که باید در حوزه های مختلف از جمله جلوگیری در تولید و توزیع، فرهنگ سازی و آگاهسازی و توانمندسازی افراد کار شود.
رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر افزود: هر یک از نهادها و اعضای شورای مبارزه با ماود مخدر به تناسب شرح وظایف نقش مهمی در مبارزه و پیشگیری از اعتیاد در جامعه ایفا می کنند که لازم است با حساسیت وافری در این حوزه کار شود.
فرماندار سراب  با طرح سه فرضیه از اعضاء خواست در راستای این سه فرضیه کار کارشناسی و همایش های علمی و مفیدی صورت گیرد این سه فرضیه عبارتند از:  بررسی رابطه بین میزان آگاهی و فرهنگ مردم و گرایش به مواد مخدر ،  رابطه بین میزان توسعه یافتگی جامغه و ارتباط با مواد مخدر، رابطه بین اشتغال و تولید در جامعه و گرایش به مواد مخدر
وی با تاکید بر افزایش سطح معلومات و آگاهی مردم افزود: هر چه آگاهی مردم در خصوص عواقب استفاده از مواد مخدر افزایش یابد تاثیر مستقیمی در کاهش و عدم استفاده از مواد مخدر خواهد گذاشت.
فرماندار سراب بااشاره به دلیل اصلی موفقیت جوامع توسعه یافته ادامه داد: جوامع توسعه یافته در تمامی جوانب برنامه دارند و توانسته اند به این طریق به توسعه یافتگی دست پیدا کنند.
وی با اشاره به شعار سال و  تاثیر رونق تولید در امر مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: اگر رونق تولید در جامعه اتفاق بیافتد و حمایت های لازم از سرمایه گذاران جهت تولید صورت گیرد چرخه اقتصادی به گردش درخواهد آمد و در نتیجه اشتغال اتفاق خواهد افتاد و عملا به دلیل ایجاد اشتغال تمایل جوانان به مواد مخدر کاهش خواهد یافت.
فرماندار سراب در بخشی از سخنان خود از اعتماد به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی نام برد و ادامه داد: اعتماد بزرگترین سرمایه اجتماعی است و اگر اعتماد بین مردم و حاکمیت افزایش یابد میزان آسیب های اجتماعی کاهش خواهد یافت و باید از عملکردهایی که باعث تضعیف سرمایه اجتماعی جامعه می شود پرهیز کرد.
رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر از برگزاری 4 همایش در طول سال خبر داد و  خاطرنشان کرد: در امر مبارزه با مواد مخدر لازم است همایش های تخصصی در بحث ایجاد اشتغال و توانمند سازی افراد و تاثیر آن بر پیشگیری از شیوع مواد مخدر با مسئولیت کار، تعاون ورفاه اجتماعی شهرستان، فرهنگ سازی و مبارزه با مواد مخدر با مسئولیت فرهنگ و ارشاد، توسعه یافتگی و تاثیر آن در کاهش تمایل به مواد مخدر با مسئولیت دانشگاه آزاد و  اعتماد به سرمایه اجتماعی و تاثیر آن بر جلوگیری از شیوع مواد مخدر با مسئولیت امور اجتماعی فرمانداری برگزار گردد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 26 فروردين 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی