پنجشنبه 30 خرداد 1398 16 شوال 1440 20 ژوئن 2019
تاریخ : پنجشنبه 5 مهر 1397
کد 24

فرماندار شهرستان سراب در جلسه گردشگری:

حوزه گردشگری نیازمند برنامه ریزی و اصلاح رویه است

ایرج ثقفی، فرماندار شهرستان سراب در جلسه گردشگری پیشرفت در حوزه گردشگری را در گرو اصلاح رویه موجود و برنامه ریزی دانست
وی در این جلسه که  به مناسبت روز جهانی گردشگری به میزبانی سراب با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی مردم شهرستان سراب، معاون فرهنگی امور جوانان استان، جمعی از مسئولین ، اساتید، توربلدهای محلی، راهنمایان گردشگری و فعالان حوزه گردشگری در سراب برگزار شده بود،با پراهمیت خواندن صنعت گردشگری و توریسم گفت: صنعت گردشگری تنها صنعتی است که تاریخ مصرف ندارد و مردم از آن خسته نمی شوند و به واسطه آن موجبات توسعه کشور محقق می شود؛ جزو صنایعی است که نیاز به توجه بیش از بیش مسئولین ، اقشار مختلف مردم و مخصوصا فعالان این عرصه است.
فرماندار سراب با اشاره به افزایش تولید ناخالص و درآمد سرانه کشورهای گردش پذیر ادامه داد: کشورهای گردش پذیر از جمله کشورهایی هستند که در زمینه تولید ناخالص، درآمد سرانه و رفاه اجتماعی مردم به دیگر کشورها برتری دارند.
مهندس ثقفی، کشور ایران را جزو کشورهای چهار فصل و دارای جاذبه های گردشگری متنوعی قلمداد و اضافه کرد: کشور ایران، پتانسیل بسیار مطلوب در زمینه گردشگری دارد اما  در زمینه گسترش فرهنگ گردشگری بین مردم و گردش پذیری و برقراری ارتباط مطلوب با گردشگر مشکلاتی وجود دارد که این شیوه نیازمند برنامه ریزی و اصلاح رویه است.
وی خطاب به فعالان گردشگری اضافه کرد: رسالت اصلی فعالان گردشگری، شناسایی و احصا موانع موجود در این عرصه و قراردادن این عوامل در اختیار مسئولین و سیاست گذاران جهت استفاده از نظرات کارشناسی در راستای توسعه کشور است.
فرماندار سراب، با اشاره به ظرفیت های و قابلیت های شهرستان و موقعیت جغرافیایی آن اظهار کرد: شهرستان سراب به واسطه داشتن جاذبه های گردشگری فراوان مستعد جذب گردشگر و توسعه این صنعت است که جا دارد بیش از پیش این ظرفیت ها به طرق مختلف در کشور معرفی شود.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 5 مهر 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی