پنجشنبه 30 خرداد 1398 16 شوال 1440 20 ژوئن 2019
تاریخ : سه شنبه 6 شهريور 1397
کد 19

فرماندار سراب در همایش کارمند نمونه:

دستیابی به توسعه پایدار در گرو تربیت نیروی انسانی توانمند است

فرماندار شهرستان سراب در همایش کارمند نمونه دستیابی به توسعه پایدار را در گروه تربیت نیروی انسانی توانمند قلمداد کرد.
فرماندار شهرستان سراب در همایش روز کارمند در خصوص جایگاه و اهمیت نیروی انسانی کارآمد گفت: نیروی انسانی در هر جامعه به منزله موتور متحرکه توسعه متوازن و پایدار محسوب می شود، جوامعی که در تربیت نیروی انسانی کارا و توانمند و دارای دانش روز و مقید به الزامات آن را رعایت نمایند بی تردید در دستیابی به توسعه پایدار بسیار موفق تر عمل خواهند کرد.
وی با انتقاد از مورد غفلت قرار گرفتن شاخصه های لازم در بحث نیروی انسانی با توجه به مبانی ارزشی و اعتقادی اسلامی ما ادامه داد: در بحث گزینش و انتخاب کارمند نمونه الگوها و شاخصه هایی باید در نظر گرفته که طبق کاربست آن شاخصه ها کارمند نمونه انتخاب گردد.
وی با نام بردن از شهیدانی همچون رجایی و باهنر به عنوان الگوی عملی و نمونه افزود: شهیدان الگوهای عملی بسیار ارزنده ای هستند که لازم است با غور و تفحص در زندگانی، شخصیت و خاستگاه آنها و توجه به ایفای نقش ارزنده ای که در بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند برای همگان بدرستی معرفی و الگوی عملی باشند.
فرماندار شهرستان سراب با اشاره به سیره عملی شهید باکری و ایفای نقش عظیم ایشان در دوران دفاع مقدس ادامه داد: شهید عظیم شان آقا مهدی باکری در کنار علم و دانش تعهد و صاحب مکتب و تفکر بودند که در مسیر تعالی جامعه اقدامات بی بدیلی از خود به یادگار گذاشتند.
فرماندار شهرستان سراب با اشاره به آیه 17و 18 سوره زمر فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ بیان کرد: با استناد به آیه شریفه که خداوند متعال تاکید بر شنیدن قول های متفاوت و انتخاب احسن اشاره نمود افزود: این آموزه روشن کلام وحی الهی است که در صورت تحقق عملی آن جامعه به سمت تعالی بسیار امیدبخشی حرکت خواهد کرد چرا که پشتوانه توسعه جامعه در پرتوی به رسمیت شناختن تنوع تفکر و اندیشه در آن است.
وی خطاب به مسئولین و کارمندان افزود: یقینا نیروی انسانی و کارمندان و کارگزاران صدیق نظام جمهوری اسلامی می تواند در بسط این تفکر موثر باشند.
فرماندار شهرستان سراب با اشاره به شاخصه های انتخاب کارمند نمونه اظهار کرد: در انتخاب کارمند نمونه باید استانداردسازی و شاخصهایی همچون تعهد، تخصص، کارایی، دانش روز ، تکریم ارباب رجوع، برنامه محور بودن و... در نظر گرفته شود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 6 شهريور 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی