سه شنبه 20 آذر 1397 04 ربيع الثاني 1440 11 دسامبر 2018
تاریخ : پنجشنبه 1 آذر 1397
کد 33

فرماندار شهرستان سراب در همایش پیشگیری از اعتیاد:

جامعه توانمند به سهولت از آسیب های اجتماعی عبور می کند

دکتر ایرج ثقفی، فرماندار شهرستان سراب در همایش پیشگیری از اعتیاد گفت: جامعه توانمند به سهولت از آسیب های اجتماعی عبور می کند.
دکتر ایرج ثقفی، فرماندار شهرستان سراب در همایش پیشگیری از اعتیاد گفت: جامعه توانمند به سهولت از آسیب های اجتماعی عبور می کند.
جوامع در دنیای امروز با چالش هایی مواجه هستند و  این چالش ها در نوع خود مهم هستند و غفلت از این چالش ها چه بسا آینده زندگی بشری را به خطر بیاندازد؛ به همین خاطر آنهایی که به مسائل اجتماعی  اهمیت قائل هستند می دانند اگر بعضی از مسائل اجتماعی مدیریت نشوند زندگی انسانی در همه جوانب تحت شعاع قرار خواهد گرفت.
در بحث توسعه انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و... جوامع در تلاش هستند که یک قدم خود را از وضعیت موجود به یک مرحله بالاتر ارتقا دهند؛ در این حوزه ها چالش های متعددی وجود دارد.
در حوزه چالش های اجتماعی یکی از مهم ترین موارد، بحث آسیب های اجتماعی و مواد مخدر است که گریبانگیر بسیاری از کشورهای جهان و کشور ما است. کشور ما به لحاظ موقعیت اجتماعی و یک سری مسائل اجتماعی که داریم در این حوزه آسیب پذیر است که باید کمک کنیم از این گردنه و مشکل عبور کنیم بدون اینکه آسیب پذیری بیشتری به ما بزند.
ما به لحاظ اجتماعی مشکلات زیادی داریم و جوانان ما با مشکل بیکاری مواجه هستیم و خلاهای برنامه فرهنگی، اجتماعی برای جوانان و جامعه، شکاف های طبقاتی و درآمدی  و.. بسیاری مواجه هستیم
ما تلاش می کنیم از این بحران ها عبور پیدا کنیم. و ان شالله عبور می کنیم تا بتوانیم به درستی از ظرفیت های اقتصادی، اجتماعی و .. استفاده کنیم بتوانیم جامعه توانمند در حوزه های مختلف داشته باشیم، جامعه توانمند از مشکلات بسلامت عبور می کند. و توانمندسازی یکی از نیازهای امروزی جامعه ما است.
یکی از برنامه هایی که در حوزه اجتماعی باید داشته باشیم این است که باید جامعه خود را به لحاظ توسعه همه جانبه توانمندسازی کنیم یک جامعه توانمند به هیچ وجه در مقابل آسیب ها خودش را نمی بازد ولی چگونه توانمندسازی کنیم؟
استفاده از ظرفیت های اجتماعی، نخبگان و برنامه ریزی برای مسائل اجتماعی از راهکارهای توانمندسازی جوامع است. ما به لحاظ مشکلات بعد انقلاب در خصوص مسائل اجتماعی زیاد نتوانسته ایم برنامه مدون داشته باشیم، جامعه نیاز به برنامه ریزی، اسیب شناسی دارد، جامعه نیاز به نیازسنجی دارد تا بدانیم چه نیازهای اجتماعی داریم تا جوامع را توانمندسازی کنیم تا در مقابل آسیب ها از خود دفاع کند.
در استان و کشور برنامه های بسیار خوبی در حوزه مبارزه با مواد مخدر  تدوین شده که برای جوانان مهم است.
باید خود را باور کنیم ما کشور غنی هستیم کشوری با سابقه کهن، کشوری که در منطقه زبانزد خاص و عام بوده و است. باهم و دست به دست هم دهیم تا این فرهنگ غنی را بارور کنیم و کشور را توانمند کنیم و توسعه دهیم و پیشرفت کنیم در حوزه های مختلف تا به جایی برسیم که مردم غیرتمند در حوزه های مختلف نقش آفرینی کردند
بر ما مسئولین واجب است خدمت کنیم. جوانان باید به خودباوری برسند تا این اسیب اجتماعی جامعه نتواند به ما ضربه بزند. . مشکلاتی داریم تلاش میکنیم از این مرحله عبور کنیم.
شما پیام آوران شادی و استقامت پایداری و غرور برای جامعه ما باشید با انرژی خود کشورهای توسعه یافته یک شبه به مرز توسعه یافتگی نرسیده اند مسیرهای طولانی را طی کرده اند که به یک جامعه پویا و همه جانبه برسیم. ان شالله بتوانیم از ظرفیت های جامعه خود استفاده کنیم و توانمند باشیم تا بتوانیم مشکلات مختلف را پشت سر بگذاریم تا کشور را آزاد آباد و پویا داشته باشیم.
از ابتدای سال جاری تا به امروز شورای مبارزه با مواد مخدر 7 جلسه اصلی و 12 جلسه فرعی توسط کمیته های پنجگانه با تعداد 47 مصوبه برگزار کرده است.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 1 آذر 1397
  • ساعت 09
  • توسط کاربر روابط عمومی
نظرات شما
captcha refresh