دوشنبه 29 بهمن 1397 12 جمادى الثانية 1440 18 فوریه 2019
تاریخ : پنجشنبه 1 آذر 1397
کد 31

فرماندار سراب:

تفکر بسیجی سرمنشأ وحدت و انسجام است.

ایرج ثقفی، فرماندار سراب تفکر بسیجی را سر منشا وحدت و انسجام تلقی کرد و اگفت: حفظ وحدت و انسجام در میان اقوام و قومیتهای مختلف نشأت گرفته از تفکر بسیجی است و در این هفته با آرمان نامه خود به بسیجیان و متولیان این امر، دین خود را ادا و آن را گرامی میداریم
ایرج ثقفی، فرماندار سراب تفکر بسیجی را سر منشا وحدت و انسجام تلقی کرد و اگفت: حفظ وحدت و انسجام در میان اقوام و قومیتهای مختلف نشأت گرفته از تفکر بسیجی است و در این هفته با آرمان نامه خود به بسیجیان و متولیان این امر، دین خود را ادا و آن را گرامی میداریم.
فرماندار شهرستان سراب در جلسه ای که به منظور هماهنگی برای برگزاری مراسمات هفته بسیج برگزار گردیده بود در ارتباط با فلسفه و الزامات تشکیل بسیج گفت:
انقلاب اسلامی ایران برخلاف انقلاب های کودتایی یک انقلاب همه جانبه  بود که تمامی زیر ساختهای فرهنگی و اجتماعی و سیاسی را تحت تاثیر قرار داد و باعث تغییر حکومت سلطنتی به حکومت مردمی شد.
وی دلیل اصلی تغییر حکومت سلطنتی را دیکتاتوری رژیم شاهنشاهی و خفقان موجود در رژیم خودکامه عنوان کرد.
فرماندار شهرستان سراب ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با بروز جنگ تحمیلی، فشار گروههای ضد انقلاب و دموکرات ها آشفتگی و نابسامانی در اداره امور عمومی نمود پیدا کرد و در نهایت با تدبیر رهبر فرزانه انقلاب،  امام خمینی(ره) فرمان تشکیل بسیج و استفاده از قابلیت و ظرفیت مردم در جهت مدیریت جامعه صادر گردید و از تفکر بسیجی با حضور تمامی مردم و آحاد جامعه استفاده شد که تا کنون با موفقیتهای روز افزون و ایثارگری بسیج، انقلاب اسلامی به بالندگی بیش از بیش نایل گردیده است.
فرماندار شهرستان سراب اظهار کرد:-:بعد از پایان پیروزمندانه جنگ از پتاسیل بسیج و رشادتهای آنها در جهت توسعه و آبادانی کشور "بسیج سازندگی"شکل گرفت تا در جهت توسعه و آبادانی میهن عزیزمان گام بردارند.
وی ادامه داد: روحیه بسیجی با پرکردن شکاف ۸ ساله جنگ تحمیلی بر شکل دادن به ساختارهای اداری و حکومتی نقش موثر ایفا کرد.
فرماندار سراب با اشاره به روحیات و ویژگی های بسیجیان ادامه داد: از روحیات و ویژگیهای بسیجیان می توان به رشادت، ایثارگری، مقاومت، فداکاری، صبوری، اتحاد، انسجام ،نظم و انضباط، برادری و حفظ انقلاب اشاره کرد.
فرماندار سراب خاطرنشان کرد: هم اکنون با اقدامات رشادت طلبانه بسیجیان در طی سالیان شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی با گرامیداشت هر ساله یاد و خاطره بسیجیان، از تمامی تلاشها و فداکاری های آنان قدردانی و یاد و خاطره آنان گرامی داشته می شود.
فرماندار سراب، تهدیدات حوزه بسیج را نفوذ تفکرات  جناحی و مادی توسط مخالفین انقلاب در امر ایجاد تفرقه و تغییر وجهه مردمی بسیج قلمداد کرد و ادامه داد: سرلوحه قرار دادن تفکر و روحیه بسیجی در ادارات و محیط های اداری توسط مسیولین شهرستان امری ضروری است.  دکتر ثقفی نشر تفکر بسیجی را پیام آور اتحاد و انسجام دانست و افزود: با نشر تفکر بسیجی در محیط های اداری و اجتماعی می توانیم پیام آور اتحاد و انسجام کاری در جامعه باشیم.
 دکتر ثقفی این تفکر را نیاز جامعه دانست و اظهار کرد: برای تداوم آن باید تلاش شود و  از آحاد مردم و مسئولین ادارات و ... برای حضور در مراسم هفته بسیج دعوت می نمایم و امیدوارم حضور پرشوری داشته باشند.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 1 آذر 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی