جمعه 28 دي 1397 12 جمادى الأولى 1440 18 ژانویه 2019
تاریخ : چهارشنبه 7 شهريور 1397
کد 21

فرماندار شهرستان سراب:

اعتبارات قابل توجهی به شهرستان سراب در دولت تدبیر وامید اختصاص یافته است

فرماندار شهرستان سراب از تخصیص اعتبارات قابل توجهی به شهرستان سراب در طی دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف خبر داد.
فرماندار شهرستان سراب از تخصیص اعتبارات قابل توجهی به شهرستان سراب در طی دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف خبر داد.
فرماندار شهرستان سراب با مغتنم شمردن هفته دولت در تبیین عملکرد دولت در قالب شهرستان گفت:
در شهرستان سراب در بخش توسعه و عمران شهرستان شاهد تامین و اعلام اعتبارات مطلوبی بوده ایم، از محل ردیف های اعتباری اعلام شده به طور میانگین سالانه بالغ بر 15 الی 20 میلیارد تومان از محل اعتبارات قانون استفاده متوازن ( ماده 180) و تملک دارایی سرمایه ای به شهرستان سراب اعلام و تامین اعتبار شده است. هر چند در مرحله تخصیص آن در سنوات مختلف نواساناتی رخ داده است.
وی افزود: در بحث موضوع اشتغال روستایی بالغ بر 10 میلیارد تومان به شهرستان اختصاص یافته است که 5/1 برابر طرح در کمیته فنی مصوب شده و به دبیرخانه استان جهت بررسی ارسال گردیده است.در بحث مشاغل خانگی، بالغ بر 1 میلیارد و200 میلیون تومان به متقاضیان این حوزه در نظر گرفته شده و از محل اعتبارات فراگیر به متقاضیان صنایع و تولیدی ها تسهیلات اعطا گردیده است.
فرماندار شهرستان سراب در خصوص اعتبارات عمرانی دهیاری ها نیز گفت : در طول دولت محترم تدبیر و امید اعتبارات قابل توجهی برای توسعه و عمران روستایی اختصاص داده شده است و این امر موجب توسعه بیش از پیش جامعه روستای در سطح شهرستان گردیده است. در بخش مرکزی بالغ بر 28 میلیارد تومان و در بخش مهربان بالغ بر 9 میلیارد تومان در طول دولت تدبیر و امید برای توسعه و عمران روستایی از طریق اعتبارات دهیاری منابع برای شهرستان اختصاص داده شده است.
شکوهی با اشاره به اعتبارات مربوط به شهرداری سراب اظهار کرد: د ر حوزه عمران شهری نیز 5 میلیارد تومان در شهر سراب، 450 میلیون تومان در بخش مهربان و مبالغ قابل توجهی به شهرداری ها شربیان و دوزودزان در انجام پروژه های عمرانی هزینه شده است.
وی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت افزود: در بخش بهداشت و درمان با محوریت طرح تحول نظام سلامت اقدامات بسیار قابل توجهی در سطح شهرستان انجام یافته که تنها برای خرید دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی سراب بالغ بر 7 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.
فرماندار شهرستان سراب در خصوص اعتبارات پروژه های بزرگراه سراب – بستان آباد و سراب- نیر اظهار کرد: در سفر اخیر کاروان تدبیر و امید و ریاست محترم جمهوری اسلامی به استان آذربایجان شرقی برای تکمیل پروژه بزرگراه سراب به بستان آباد و برای بزرگراه سراب به نیر بیش از 24 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی همچنین از اختصاص 20 میلیون تومان تسهیلات سوبسیددار به 2 هزار نفر نیز در بخش مسکن خبر داد. که بنوبه خود اعتبار بسیار قابل توجهی بوده است.
فرماندار شهرستان در ادامه ضمن پرداختن به اقدامات موثر به حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی 3/99 درصد جمعیت شهرستان سراب از نعمت گاز بهره مند شده اند در خصوص آبرسانی، بهسازی و احداث کانال ها و آبیاری نوین اقدامات قابل ذکری صورت گرفته است. در بخش ادوات کشاورزی 1900 دستگاه تراکتور و 130 دستگاه کمباین تحویل کشاورزان داده شده است. فرماندار در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عظیم شان تبریک مجدد فرارسیدن هفته دولت و تشکر از مجموعه همکاران و آرزوی توفیق بر کلیه کارکنان محترم عرصه خدمت گذاری در دولت محترم تدبیر و امید اظهار امیدواری کرد که این مجموعه اقدامات گامی موثر برای توسعه بخشی بیش از پیش در شهرستان بوده باشد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 7 شهريور 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی