جمعه 28 دي 1397 12 جمادى الأولى 1440 18 ژانویه 2019
تاریخ : سه شنبه 6 شهريور 1397
کد 20

دکتر رحمتی؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری:

لزوم توجه مدیران شهری به پتانسیل های گردشگری، ایجاد بازارهای تخصصصی محصولات کشاورزی و لبنی

دکتر رحمتی؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بر لزوم توجه مدیران شهری به پتانسیل های گردشگری، ایجاد بازارهای تخصصی محصولات کشاورزی و لبنی تاکید کرد.
دکتر رحمتی؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بر لزوم توجه مدیران شهری به پتانسیل های گردشگری، ایجاد بازارهای تخصصی محصولات کشاورزی و لبنی تاکید کرد.
دکتر رحمتی؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری درجلسه هماهنگی و پیگیری مشکلات عمرانی شهرستان با اشاره به کمبود نقدینگی دولت و مشکلاتی که دولت با آن مواجه است گفت: تمامی دولتها وقتی با فشار مالی مواجه می شوند یک سری اعتبارات را کم می کنند. امسال نیز اعتبارات عمرانی استانی با کاهش مواجه بوده و اعتبارات به صورت کشوری به شهرستان ها تخصیص داده می شود و تنها یک سوم اعتبارات دراستان مدیریت می شود؛ البته راه میانبری وجود دارد که در مواقعی جواب می دهد و آن قدرت چانه زنی مقامات محلی در خارج از استان و در سطح کشور  است که منجر به افزایش یا گرفتن اعتبارات جدیدی می گردد.
وی خطاب به مدیران شهری و شوراها گفت: لازم است فعالیت های عمرانی شاخصی انجام دهید، مناطق مختلف آذربایجان دارای پتانسیل بالایی برای برنامه ریزی جهت استفاده از مسافران عبوری هستند باید مخاطب را شناخت و امکانات لوکسی فراهم کرد گردشگر از شما امکانات می خواهد، شما نیز باید به دنبال ایجاد مزیت نسبی در شهرستان باشید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با تمجید از احداث برج های سراب ادامه داد: برج های احداث شده در سراب به منزله موتور متحرکه است که به نظر می رسد زمینه برای توسعه در این شهرستان ایجاد شده است.
رحمتی اظهار کرد: شهرداری ها برای ارائه خدمات و جذب سرمایه گذاران باید پکیج تعریف کنند، ارائه خدمات راهی مطلوب، تلطیف کردن فضا برای سرمایه گذاران، ایجاد برند در بخش محصولات کشاورزی، لبنی، فرش، تولیدات خانگی، و... در شهرستان از جمله فعالیت هایی است که هم رونق اقتصادی منطقه را خواهد داشت هم منجر به سودآوری برای شهرداری خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری افزود: منطقه سراب استعداد و ظرفیت راه اندازی بازار تخصصی عسل را دارد، در بخش گردشگری و بوم گردی سراب با داشتن طبیعت بی نظیر مستعد پذیرش گردشگران داخلی و خارجی است به شرطی که زمینه چنین تفکری در میان مدیران به وجود بیایید.
وی بیان کرد: ورودی و خروجی شهرستان بهترین ظرفیت برای معرفی و فروش محصولات بومی با کیفیت را دارد؛ شهرداری ها در شکل گیری این تفکر می توانند پیشگام باشند، از هر شهرستان خواسته ایم سه روستای نمونه گردشگری معرفی کند که جهت ایجاد بازارچه و مشاغل خانگی و صنایع دستی به این روستاها تسهیلات تعلق می گیرد و در ایجاد زیرساختها کمک های خوبی می شود.
رحمتی حوزه گردشگری را نجات بخش شهرداری ها قلمداد کرد و ادامه داد:  حوزه گردشگری یکی از حوزه های نجات بخش شهرداری ها است که لازم است برای مسافران امکانات ایجاد شود و زمینه هدایت گردشگران به این مناطق به مردم آموزش داده شود.
وی با انتقاد از طرح های هادی کارشناسی نشده درروستاها خاطرنشان کرد: چه لزومی دارد بافت ارگانیک روستاها به هم زده شود و روستاها دستکاری شود و ماهیت زندگی مردم تغییر کند؛ اگر به دنبال ایجاد امکانات هستید بهتر است روستا را از نظر مسائل بهداشتی و آب و فاضلاب تجهیز نمایید؛ امروز انسان ها بیشتر به دنبال فضاهای ارگانیک و بافت ساده روستایی هستند.
مهندس علیخانی، مدیر کل امور شهری و شوراها:
عدم ایجاد زیرساخت برای پذیرش مسافران بین شهری در شهرستان سراب
مهندس علیخانی، مدیر کل امور شهری و شوراها در جلسه هماهنگی و پیگیری مشکلات عمرانی شهرستان سراب گفت: کمربندی سراب بهترین فرصت برای سرمایه گذاری است ولی هیچ گونه زیرساختی جهت پذیرش مسافران در نظر گرفته نشده وظیفه شهرداری و شورای شهر است که زمان بیشتری برای جذب سرمایه گذار بگذارند، به طرح هایی که دارای توجیه اقتصادی و به نفع شهر باشد، در کوتاه ترین زمان ممکن مجوز داده می شود. مشکل قیر به زودی حل خواهد شد و طی تفاهم نامه منعقده میان راه وشهرسازی، بنیاد مسکن و شهرداری تحویل قیر رایگان اجرایی تحویل شهرداری ها خواهد شد.
مدیر کل امور شهری و شوراها ادامه داد: چنانچه از مصوب شدن طرحی بیش از 5 سال گذشته باشد و نسبت به تملک یا اجرای طرح اقدام نشده باشد به سهولت شهرداری می تواند تغییر کاربری بدهد؛ البته فضای سبز نیاز داخلی هر شهر است و شهرداری ها باید در افزایش و نگهداری فضاهای سبز تمام توان خود را به کار گیرند و به هیچ عنوان مجوزی برای تغییر کاربری فضای سبز صادر نمی شود.
فرماندار شهرستان سراب:
بر تعمیر و ترمیم راه ها و تامین آب شرب روستاها تاکید کرد
مهندس شکوهی، فرماندار شهرستان سراب در این جلسه خواستار تخصیص اعتبار به تعمیر و ترمیم راهها و تأمین آب شرب روستاهای شهرستان سراب شد.
همچنین پایین بودن اعتبار جهت مبادله موافقتنامه ها، مستعمل بودن ماشین های عمرانی، عبور ترافیک بین شهری از داخل خود شهر، تأمین و خرید قیر و... از عمده ترین مشکلات شهرداری ها عنوان کرد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 6 شهريور 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی